Paper Mill Studios / Gresford Architects

nowoczesna-stodola_Paper-Mill-Studios_Gresford-Architects_01

Londyński zakład papierniczy wyjątkowym miejscem pracy dla kreatywnych twórców. Na całym świecie kolejne zakłady papiernicze powoli kończą swoją działalność i stają się doskonałą okazją dla architektów, którzy dzięki nim mogą realizować swoje wizje, nadając bezużytecznym zakładom nowy wygląd i funkcje. Jednym z przykładów – zapierającym dech w piersiach – jest niedawna przemiana trzypiętrowej fabryki papieru w Londynie, autorstwa firmy Gresford Architects. Historyczny zakład został przemieniony w przestrzeń wieloużytkową o nazwie Paper Mill Studios i służy nie tylko do kreatywnej pracy, ale wykorzystywany jest też jako studio fotograficzne i filmowe oraz miejsce do organizacji różnych wydarzeń.

Podobnie jak większość budynków przemysłowych, także i ta przestrzeń charakteryzuje się wysokimi sufitami, odsłoniętą londyńską cegłą oraz ogromną ilością naturalnego światła. Firma Gresford Architects, tworząc ten projekt, ściśle współpracowała ze swymi klientami, którymi są Sarah i Sam Robinson. Wszystkim zależało na utrzymaniu historycznego charakteru wnętrza, przy jednoczesnym wprowadzeniu współczesnej estetyki. Szczególną uwagę zwrócono też na różnego rodzaju industrialne oświetlenie, które tworzy specyficzny nastrój w określonych przestrzeniach.

Poza renowacją samego budynku, architekci dodali kolejne piętro w postaci antresoli oraz przedłużyli tylne pomieszczenie. Obecnie Paper Mill Studios wykorzystywane jest jako przestrzeń do wspólnej pracy, w którym można wynająć zarówno określone pomieszczenia, jak i same biurka. Pomieszczenia do wynajmu to znajdujące się na parterze studio zdjęciowe, studio kuchenne oraz loft na antresoli.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Gresford Architects
F
oto: Paper Mill Studios
Tekst: nowoczesna STODOŁA