LOFT A1 / Maxim Zhukov

nowoczesna-STODOLA_casual-loft-style-living_maxim-zhukov_03

Zwykłe życie w niezwykłym lofcie. Początkujący rosyjski projektant Maxim Zhukov stworzył te cudowne wizualizacje nowoczesnego loftu, pełne industrialnego stylu, który tu idealnie pasuje.

Loft znajduje się blisko Petersburga w Rosji. Typowe industrialne wnętrze o wielkości 77 m2, podzielone na 3 pomieszczenia z mnóstwem niewykorzystanej przestrzeni, staje się nowoczesnym, spójnym, otwartym mieszkaniem z różnego rodzaju antresolami, podestami i balkonami. Wysoka przestrzeń i stare cegły, wyeksponowane rury i kable, a do tego stalowe belki – wszystko to tworzy w sumie interesującą i kreatywną atmosferę.

Projekt jest obecnie w budowie. Właściciel loftu jest dyrektorem w dużej sieci sklepów sportowych w Rosji. Prowadzi aktywny, nowoczesny i barwny styl życia, interesuje się sportem, podróżami i nowymi trendami. Nienawidzi wystawnych żyrandoli, lakierowanego dębu, złotych detali i innych „pałacowych” ozdób, typowych dla nowobogackich Rosjan. Dlatego poprosił o nowoczesną, dynamiczną i otwartą przestrzeń loftu, z industrialną atmosferą, starodawnymi teksturami i kolorowymi dekoracjami, które pomogą stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze.

Główny zamysł związany z wykończeniem opiera się na żółto-czarnych znakach ostrzegawczych. Duże nadruki na drzwiach w stylu „EXIT” lub duże „WC” pomagają poruszać się w przestrzeni i przełamują powagę tego miejsca. Szczególnym wyzwaniem było wykorzystanie maksymalnej wysokości (3,8 m) i dlatego w kuchni i łazience stworzono dodatkowe podesty, a w pokoju dziecięcym powstała wnęka z łóżkiem. W sypialni zbudowano sporą konstrukcję mini balkonu, gdzie właściciel może siedzieć i przeglądać spokojnie zdjęcia ze swoich podróży.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Maxim Zhukov
F
oto: ToTaste.studio
Tekst: nowoczesna STODOŁA