motywacja & KONTAKT

Dlaczego nowoczesna STODOŁA?
Zamieszkać na wsi to marzenie wielu, jednak ilu odważyłoby się na taką zmianę? Miasto oferuje bogate życie, często lepiej płatną pracę lecz w prezencie otrzymujemy również stres, zmęczenie i wiele innych „gratisów”. A jakby jednak zamieszkać na prawdziwej wsi? W domu, z którego okien widać falujące łany zbóż? Malownicze lasy, pośrodku pola, nad strumykiem… niejeden zacznie się zastanawiać nad przeprowadzką!

Bajkowa atmosfera
Wstaje dzień. Promienie słońca powoli zaczynają pieścić Twoją twarz a z za okna dobiega pianie koguta. Sąsiadka właśnie wydoiła krowę a kura zniosła jajko na Twoje śniadanie. W ogródku świeże liście sałaty i chrupiąca rzodkiewka. To może być Twoja bajka.

Pora więc zacząć
Pierwszym etapem jest stworzenia planu marzeń oraz listy za i przeciw. Jeśli godzisz się na wcześniejsze wstawanie to już połowa sukcesu za Tobą. Nawet jeśli uwielbiasz długo leniuchować to szybko docenisz zalety dłuższego dnia.

Gdzie?
Dom marzeń musi powstać tam gdzie poczujesz atmosferę do życia a nie tam gdzie jest tania działka i do tego blisko. Pamiętaj, że koszt działki to tylko 25% wartości całego domu. A domu nie da się przenieść. Warto więc na jej znalezienie poświecić czas i potraktować poszukiwania w kategorii przygody. Gwarantuję, że potem chętnie opowiesz tą historię swoim znajomym.

I co dalej?
Zanim znajdziemy dla Ciebie architekta musisz najpierw odrobić zadanie! Zabierz ze sobą aparat i rób zdjęcia wszystkiego co Ci się podoba. Szczególnie zwróć uwagę na starą architekturę, kolory drzew, elewacji, otoczenie, bo to Twoje obrazy są niezbędne w całym procesie projektowania. Sięgnij też do naszych postów i zaznacz wszystkie fotografie, które Cię zachwycają. Nigdy nie pozwól architektowi projektować domu dla Ciebie bez Twojego zaangażowania! To ma być Twój DOM! Tutaj musisz ładować się pozytywną energią. Dobra, indywidualna (czyli stworzona dla Ciebie) koncepcja architektury wraz z wizualizacjami, to koszt około 10 tysięcy i nie warto poszukiwać tańszych rozwiązań, bo one nie przekładają się na jakość oraz koszt budowy. Wręcz przeciwnie. Sprawdziłem!

Projekt
Projektowanie domu zaczynamy od ustawienia drogi naturalnego światła oraz tego co chcemy widzieć przez okna pomieszczeń w których przebywamy najczęściej. Skoro wybraliście działkę to z jakiegoś powodu i ten powód powinien być motywem przewodnim Waszego domu. Następnie robimy listę niezbędnych pomieszczeń do wygodnego życia. Przy czym nie twórzmy zbędnych przestrzeni, one tylko generują koszty budowy i ogrzewania. Optymalna nowoczesna STODOŁA dla rodziny 2+2 to 140mkw, co przy przeliczeniu daje koszt około 460 tysięcy za dom gotowy do zamieszkania z podstawowymi meblami. Dziś wybór technologii jest ogromny. Różnice w kosztach budowy są jednka nieznaczne i nie warto technologii budowy rozpatrywać przez ten pryzmat. Natomiast najważniejszym jest nasze świadome podejście do spraw ekologii. Odradzam zatem budowę domów pasywnych a proponuję skupić się nad domem energooszczędnym.

W trosce o środowisko
Warto abyśmy wykorzystywali materiały lokalne jak kamień, drewno, cegła rozbiórkowa, deski i belki ze starej stodoły. Pamiętajmy, że niewielkim kosztem możemy gromadzić deszczówkę, zbudować przydomową oczyszczalnię (przy okazji tworząc oczko wodne z tatarakiem), zamontować rekuperator, zaplanować podświetlenie drzew LED (daje bajeczny efekt), przywrócić blask rosnącemu sadowi a podjazd na początek wysypać tyko tłuczniem.

OKNA okna
Oto i on! Patrzymy teraz na niego przez wielkie panoramiczne okno, a w nim hodujesz zioła na własny użytek. Na niedobór naturalnego światła w takiej kuchni, jadalni i salonie naprawdę nie można narzekać! A piękno okolicznej natury musi motywować do gotowania zdrowej żywności i wspólnego przebywania. Przy długim jadalnianym stole zmieści się aż osiem osób. Dzięki decyzji o kuchni z wyspą i salonem połączonym z jadalnią, wspólnie gotując można jednocześnie rozmawiać z dziećmi tworząc rodzinną atmosferę.

„Prawdziwe życie zaczyna się w nowoczesnej STODOLE”

Pozdrawiamy
Irek Polaczek i redakcja

Jeśli jeszcze brak Ci motywacji to zadzwoń

514 514 514 lub wyślij email:

Pola oznaczone * są wymagane.