Hunting House / Devyni architektai

nowoczesna-STODOLA_Hunting-House_Devyn architekti studio_13

Rodzinny domek myśliwego, wybudowano na niewielkim wzgórzu, w głębokim litewskim lesie. Wybrana lokalizacja otoczona drzewami, daje szansę usłyszenia prawdziwych dźwięków natury.
Główną inspiracją było tchnąć w rodzinę archaiczną koncepcję życia – jeść to, co dostarcza natura i wymieniać na produkty z sąsiednich gospodarstw. Ten domek stał się miejscem, gdzie środowisko może pomieścić ludzi pod warunkiem, że ci zachowują się z szacunkiem.

Do budowy tej idei wykorzystano wszystkie lokalne zasoby. Drewno z okolicznych lasów stało się głównym materiałem budowlanym. Również wszyscy stolarze i rzemieślnicy, którzy pracowali na miejscu pochodzili z sąsiednich wiosek. Architektura budynku pozbawiona jest trudnych rozwiązań projektowych, które wymagają ingerencji profesjonalnych konstruktorów w procesie budowy.

Główne cechy otaczającego terenu znajdują odzwierciedlenie w projekcie i są zastosowane zarówno na zewnątrz i wewnątrz, aby odzwierciedlać ideę lokalnej wsi. Z tego powodu Domek Myśliwski został ozdobiony tradycyjnymi elementami sztuki litewskiej – zwierzętami, ptakami i słonecznymi melodiami, które symbolizują szczęście i spójność domu.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Devyni architektai
Lokalizacja: Litwa
Foto: Augis Narmontas
Tekst: nowoczesna STODOŁA